Ücretsiz ilan ver, Ücretsiz ilan siteleri, İlan ver, Sahibinden ilan ver
ilanimo.com
Detaylı Arama

hobidunyam

Yakıt tasarruf sistemleri
İlan Detayları
İlan No 637359

HİDROJEN YAKIT TASARRUF SİSTEMİ L2İ 2000-3000CC

  • HİDROJEN YAKIT TASARRUF SİSTEMİ L2İ 2000-3000CC
1.299 TL
İstanbul / Esenyurt / Haramidere / GÜZELYURT MAH.
İlan Tarihi
 09 Ağustos 2017
Kimden
 Mağazadan
Durumu
 Sıfır
Garanti
 Var
İlan Açıklaması

Otomobil sahipleri şimdiye kadar yapılmış en iyi hidrojen  sistemi artık Türkiye'de   

TÜRKİYEDE VE DÜNYADA İLKİZ TEKİZ. SÖZDE HİDROJEN SİSTEMLERİ İLE LÜTFEN KARIŞTIRMAYINIZ.CİHAZIMIZIN KALİTESİNİ, GAZ ÇIKIŞ KAPASİTESİNİ KARŞILAŞTIRINIZ FARKIMIZI SİZDE ANLAYACAKSINIZ.  

 

SİSTEM 2000 CC YE KADAR OLAN ARAÇLARA UYGUNDUR.

 

İyonize buhar ne işe yarar ?

 

İyonize buhar sistemi motora iyonize edilmiş su buharı gönderir. Bu buhar silindir içerisinde silindire giren yakıtın daha fazla yüzey alanına genişlemesini sağlayarak yakıtın daha kolay yanmasını sağlar.Böylece motorda yüksek oranda güç artışı sağlanır. Bu sistem hidrojenle birlikte olduğundan  muhteşem sonuçlar almak çok daha kolaydır.

Bu sistemi denediğimiz Karsan atak marka otobüste %35 yakıt tasarrufu sağlandı. Ayrıca daha önce 4. vites 80km hız ile zor çıktığı yokuşu sistem sonrası 6. vites 110 km hız ile rahat çıkmıştır. Egzos emisyonu adblue sistemi dahil iken 1,50 iken adblue sistemide iptal edildiği halde 0,60 a düşmüştür. Bu testler karsan fabrikasının yetkili mühendisleri eşliğinde yapılmıştır.

      

Dizel , benzinli ve lpg'li araçlara hidrojen gazı...
Araçlarınızda su yakın...yanlış okumadınız su...cihaz araç motorunu çalıştırdığınızda otomatik devreye girer ve hidrojen ve oksijen gazı üretir.bu gaz yakıtla beraber yanıyor ve size büyük miktarda yakıt tasarrufu sağlıyor.

 

-hidrojen sistemimiz suyu elektroliz ile hidrojen ve oksijen gazına ayrıştırıyor ve motorda yakılıyor. Mevcut yakıtın %100 olarak tam yanmasını sağlıyor...mevcut yakıtınızın tam yanmasını sağlayarak büyük yakıt tasarrufu sağlıyor.ayrıca zararlı egzos emisyon değerlerinizi sıfıra kadar düşürüyor. 

 

 

 

SİSTEM ÖZELLİKLERİ

 

-Tüm dizel - benzinli ve lpg li araçlarınıza (otobüs,midibüs,minibüs,tır,kamyon,kamyonet,çekici,iş makinası,traktör , jeneratörler ve otomobillere takılır... -mazot,benzin ve lpg paranızdan %20-40 daha az ödeyin...Böylelikle yakıtta büyük avantaj sağlayın . Test  sonuçlarına göre lpg de %20-30 benzinde %20-40 mazotta %20-50 ye varan tasarruf sağlanabilmektedir.....paranız cebinizde kalsın...

-

 

Hidrojen güçlü bir yakıttır.Motor gücünü %10-20 civarında artıracaktır

 

...Düşük performanslı araçlarda bile yüksek performans artışı sağlar...özellikle lpg takılmış araçlarda yaşanan performans düşmesi sorununu büyük ölçüde giderir, aracınız benzinli performansını verirken lpg masrafınızda önemli ölçüde düşer. Pistonlardaki ve yanma odasındaki kurumu temizler, motoru yeniler ve ömrünü uzatır... Aracınızı daha uzun süre kullanırsınız... Aracınızın kontağını çevirdiğinizde aracınızın bakımı başlamış olur... Motoru temizler... Yeni kurum oluşması önlenir. Bakım ve servis giderleriniz %50 azalır... Sanayiyi unutacaksınız... Bir tasarruf da bakım giderlerinde... Paranız cebinizde kalacak... Motor yağınızın ömrünü iki kat uzar ... Motor harareti düşer. Buda yağın ömrünün uzamasına yardımcı olur. Ayrıca daha önce tam yanma sağlanamadığından oluşan kurumların zamanla motor yağına karışarak yağı bozmakta iken hidrojen kullanımı sonrası kurum oluşumu sıfıra indiğinden yağda kirlenmede olmaz. Yapılan testlerde yağ yakma sorunu olan motorlarda dahi egzostan çıkan siyah dumanın tamamen kesildiği görülmüştür. Yağ gideriniz bitti... Paranız cebinizde kalacak... Çevrecidir, tam yanma sağlar ve egsozdan çıkan zehirli gazları %0 a indirir. Egsozdan çıkan kara dumana son...

    Ülke ekonomimiz milyonlarca ton yakıt ve milyarlarca dolar tasarruf sağlamış olur... Ülkemiz refaha ve feraha erişecek... Ekonomimize destek olacağız... Daha güçlü-güvenli-sağlam yıllara, yarınlara zemin hazırlamış oluruz...

 

PEKİ BÜTÜN BUNLAR NASIL OLUYOR DİYECEKSİNİZ.
 
 

Motora yeterli miktarda verilen hidrojen benzin, mazot, lpg'ye göre 10 kat daha fazla alev hızı olduğundan dolayı silindir içerisinde hızla yanarak alevin silindir içerisinde her yere hızla ulaşmasını sağlar. Böylece mevcut yakıtınız tamamen hızla yanmasını sağlayarak piston tepe basıncının eskiye göre daha yüksek olmasını sağlar.Daha yüksek tepe basıncı demek daha fazla güç demektir.Aynı yakıt miktarıyla daha fazla güç sağlanması nedeniyle artık gaza eskiye oranla daha az basmanız gerekecek haliylede otomatikman tasarruf sağlamış olacaksınız.

 

 

Hidrojen eski tip araçlarda daha yüksek bir verim sağlamaktadır. Sebebide eski araçlardaki yanma oranının yeni araçlardaki kadar iyi olmamasıdır. Yine dizel araçlarda da daha yüksek tasarruf sağlanabilmektedir. Bunun sebebide mazotun benzine göre yanma hızının daha düşük olmasıdır. 

 

Lpg sisteminden üstünlükleri:

 

-Sistemi ruhsata işletme derdiniz olmayacak. Araç üzerinde değişiklik yapmadığından, basınçlı gaz bulunmadığından ruhsata işletmek gerekmiyor. 

 -Araç muayenesinde sorun teşkil etmez. Cihaz montajlı halde muayeneye gidebilirsiniz. 


-Lpg gibi kapalı alanlara park edememe sorununuz yoktur.

-Lpg gibi ayda bir ayara gitmeye gerek yoktur. Bakımını kendiniz yapabilirsiniz. Lpg servislerine muhtaç kalmayın.

-Lpg gibi motor ısısını yükselterek motor elemanlarına zarar vermez. Aksine motor ısısını düşürerek motor ömrünü uzatır.

-Lpg'ye gelen zamlar sizi etkilemez. Lpg fiyatının yakın zamanda benzin fiyatına ulaştığında yaptığınız masraf boşa gitmemiş olur.

-Lpg takılan araçlarda performans düşer. Özellikle bunu yokuşlarda hissedersiniz. Ani hızlanmalarda yetersiz kalır. Hidrojen sisteminde performans düşmesinin aksine araç çekişiniz 10-15 hp artar. 1. Vites çıktığınız yokuşu 2. vites ile çıkabilirsiniz.

-Lpg takmış arkadaşlar üzülmeyin. Hidrojen sisteminide aracınıza takarak hem ekstra yakıt miktarında %20-30 daha tasarruf sağlayabilir hemde yaşadığınız performans düşmesini bu sistem ile telafi ederek , lpg'de bile benzinli performansı alabilirsiniz.

-Lpg gibi kaza anında depo patlaması, yangın çıkma riski oluşturmaz. Sistemde biriken gaz miktarı maksimum yarım litredir. Buda yansa bile ne size nede aracınıza  bir zarar vermez.

-Lpg gibi bagajınızı işgal etmez. Sistem aracınızın motor kısmındaki boşluklara yerleştirilir.

-Neden bu kadar çok sorunu olan bir sistemi tercih edesiniz ki ? Hidrojen ile çağı yakalayın.

 

Hidrojen hem cebinizle dost hem doğayla dost 

 


 -Sistem kullanım ömrü minimum 250bin kilometredir.

  -SİSTEM İKİ YIL GARANTİLİDİR.GARANTİ SÜRESİNCE ARIZALANAN PARÇA BİRE BİR DEĞİŞİMİ YAPILIR.

 

 

 SÖZDE HİDROJEN SİSTEMLERİ İLE LÜTFEN KARIŞTIRMAYINIZ.CİHAZIMIZIN KALİTESİNİ, GAZ ÇIKIŞ KAPASİTESİNİ KARŞILAŞTIRINIZ FARKIMIZI SİZDE ANLAYACAKSINIZ.

 
Sistemimizi deneyen  bazı araçlardan aldığımız sonuçlar; 
 
 
 

image: http://i.hizliresim.com/rmV7g7.jpg

 

Set içeriği:

L2 Kuru tip elektroliz hücresi 
Ana Tank
Vaporizer bubler deposu
İyonizasyon ünitesi
20A Dijital göstergeli Elektronik kontrol ünitesi
2mt 8mm  Özel şeffaf hortumu 
2mt 6mm Şeffaf gaz hortumu 
1mt 8mm silikon hortum
3 ad kelepçe
Elektrik Bağlantı parçaları 
4 Paket kimyasal (40bin km yeterlidir)
Türkçe Ayrıntılı Kurulum kılavuzu  
Haftanın her günü Email ve telefon destekli Teknik yardım

 
 

ELEKTROLİZ  HÜCRESİ:
Hücrelerimizde yüksek ısıya ve kimyasal aşınmaya direnci yüksek materyallar kullanmaktayız. Hücrede kullanılan contalar kimyasal dayanımı yüksek özel üretim contalardır. Yıllarca kaçak yapmadan sorunsuzca kullanılabilir.Hücremizdeki plakalar özel alaşımlı levhalardan oluşur. Biz gerçek otomobil kullanıcıları ile yaptığımız denemelerde 120.000 km'ye kadar test edilmiş olup halen kullanıma devam etmektedirler. Sistemde kullanılan sudan sızan tek damla yoktur.Özel don engelleyici alkol  ile Kışın sıfırın altındaki sıcaklıklarda dahi kullanımda herhangi bir sorun olmaz. Tüm cıvata, somun ve pullar PASLANMAZDIR. Elektroliz  hücresi oldukça küçük boyutlu olduğundan aracın hemen her yerine rahatça monte edilebilir. 10X10x6 CM EBADINDADIR. 

image: http://i.hizliresim.com/y29Aqy.jpg

 

   Elektroliz  hücresi 15 amperde dakikada 1 litre 30 amperde 2 litre gaz üretebilmektedir.Gaz miktarı motor hacmine göre ayarlanmakta olup kullanılan amperler çok daha düşük olmaktadır.Aracın elektrik sistemine fazla bir yük bindirilmemektedir.
Türkiyede bazı kişiler pet şişelerde hidrojen gazı üretip bunu araçlarında kullanmayı denemişler ancak yeterli gaz çıkışı olmaması, motora verilen gazın kirli olması ve sistemin birkaç günden uzun süre sağlıklı çalışmaması nedeniyle hüsrana uğramışlar bu nedenlede halkımızda hidrojen gazının işe yaramadığı düşüncesi hakim olmuştur.Bizim sistemimiz pet şişe sisteminden en az 10-20 kat daha fazla gaz üretmekte, çıkan gaz %99'a kadar temizlenerek motora verilmekte  ve sadece  10bin km de bir kimyasal sıvının değişimiyle yıllarca sorunsuz olarak kullanılabilen bir sistemdir.Sistemin Ortalama kullanım ömrü 5 yıldır.Bu süre sonunda elektroliz hücresinin değişimi ile sistemi ilk günkü verimliliğinde kullanıma devam edebilirsiniz.  

ANA TANK:

Ana tank özel imalat olup yüksek basınca dayanıklıdır (48 oz) Elektroliz hücresinden gelen fazla elektroliti tutarak tekrar yakıt hücresine gönderir.

 

image: http://i.hizliresim.com/nYo5DM.jpg

 

 

Bublers nötralizasyon sistemi:

Olası elektrolit buharlarını temizlemek ve motora hidrojen gazının girmeden önce temizlenmesi için kullanılır.Tescilli bu ikili tank sistemi gazı temizler , sistemi kirlenmelere karşı korur.Ayrıca motordan olası bir kıvılcımda alevin ana tanka ulaşmasını önler.

Dikkat: Piyasada bulunan bazı hidrojen sistemlerinde bu bubler sistemi kullanılmamaktadır. Satıcıları bizim sistemimiz ısınmıyor  buharlaşma yok bu nedenle kullanılmasına gerek yok diyorlar. Ancak sistem hiç ısınmıyor olsada hidrojen bir miktar kimyasalı beraberinde taşımaktadır. Bubler sistemi olmadığında bu kimyasal motora giderek emiş manifoldu , emme sübapları ve silindir içerisine ciddi derecede zarar vermektedir.Bubler sistemi olmayan hidrojen cihazlarından uzak durmanızı tavsiye ederiz.
 

 PWM: Elektronik Kontrol Ünitesi Sistemin stabil çalışmasını ve istenilen miktarda gaz üretiminin yapılmasını sağlar. 

  

Bağlantı Hortumları:

Hortumlar yüksek sıcaklığa dayanıklı olarak  üretilmiştir.Yıllarca sorunsuz kullanılabilirler. 

  

 Plastik tapa : Sistemdeki suyu kolayca boşaltmanız içindir. 

 

Gaz bağlantı aparatı: Sistemde üretilen hidrojen gazının motora bağlıntısında kullanılır. Bu aparat hava filtresi ile emme manifoldu arasındaki hava borusuna bağlanmaktadır. Emme manifoldunu delmeye gerek yoktur.

     

 

 Kimyasal: Sistemle  birlikte 4 paket verilmektedir. 10.000km de komple su değişimi yaptığınızda size 40bin km  yetecektir.Bittiğinde sadece 40 tl ye bizden alım yapabilirsiniz.

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR 

Sistem nasıl çalışıyor? Cihazımızın deposuna özel kimyasal ile karıştırarak koyacağınız 1 litre kadar su cihazın yakıt hücresinde elektroliz edilir.Çıkan  gaz  cihazın deposuna gider.Daha sonra  çiftli buhar temizleme (bubler) tüplerine gider.Gaz tamemen temizlendikten sonra bir hortum vasıtasıyla aracınızın hava giriş yerinden ( hava filtresi) motora verilir.

Aracım dizel. Bu sistem aracıma olurmu ? Turboya zarar verirmi ?

Sistemimiz tüm dizel, benzinli ve LPG li araçlara uygundur.Motorunuzun hararetinide düşürdüğünden turboya herhangibir zarar vermesi mümkün değildir.

 

Aracım sıfır? Aracıma zarar verirmi ?

Cihazın araçlara hiçbir zararı yoktur.Hidrojen gazı çok yanıcı olmasına rağmen verilen miktar oldukça düşüktür.Bu nedenle motorda herhangi bir zarar meydana getirmez.Motorun herhangibir yerinde depolanmadığından metal, plastik aksamlara hiçbir zararı sözkonusu değildir.

Hidrojen yandığında su oluşuyor.Bu su motora ve egzos sistemine zarar verirmi ?

1m³ hava deniz seviyesinde yaklaşık 1,2kg?dır. 1m³ havada su buharı oranı %1-%4 arasıdır. Bu oran sıcaklığa, basınca, gece gündüz durumuna ve konuma, denize yakınlığa bağlı olarak değişir. Biz %2 olarak alalım. Stokiyometrik oranı ideal olarak sağladığımızı düşünelim ve 14,7/1 alalım.Saatte 6 Litre benzin yakan bir araç yaklaşık 73.5m³ hava tüketir. Sadece tüketilen bu havadaki su buharı 1750gr.?dan fazladır. Yakıtta bulunan hidrokarbon ve oksijenin yanma reaksiyonu ile oluşan su buharı da tüketilmiş olan havadan çok daha fazladır. 
Şimdi  Hidrojen yandığında oluşacak su buharı miktarını hesaplarsak  1Litre Su elektroliz edildiğinde 1860 Litre HHO gazı yapıyor. Dakikada 1Litre HHO ürettiğimizi varsayarsak saatte 60 Litre HHO yakmış oluruz. Bunu da hesaplarsak saatte sadece 32gr su tüketmiş oluruz. Bu miktar, havada bulunan ve yanma olayı ile ortaya çıkan su buharı miktarının yanında çok çok önemsizdir.
 Yanma sonucu oluşan su buharları yaklaşık 650-700 derece sıcaklıkta motordan atılmaktadır. Sonuç olarak ek hidrojenden dolayı oluşan suyun motora kesinlikle zarar vermeyeceğini söyleyebiliriz.

 

Montajı kim yapacak ?

Cihazı kendiniz montajlayabilir veya bir oto elektrikçisine montajlatabilirsiniz.Montaj işlemi oldukça kolaydır.Detaylı kullanım klavuzu ürünle birlikte göndermekteyiz.İstanbul içinde iseniz beylikdüzü veya pendikte yetkili yerlemize montajlatabilirsiniz. (set fiyatına montaj ücreti dahil değildir) 

 

Montajı biz yaparsak ürün garanti dışı kalırmı ?

Montaj klavuzunda belirtilen seri no ve diğer bilgiler tarafımıza iletildiği takdirde sistem garanti kapsamında olacaktır.

 

10.000km de bir değişen kimyasal sıvı nedir? Nasıl temin edilecek?

Kimyasal sıvı saf su veya  damacana su ve buna karıştırılan özel bir kimyasal tozdur.Su benzinliklerde satılan saf sudur.Ütü suyu diyede piyasada satılmaktadır.Bulunmadığı durumlarda damacana suda kullanılabilir.Kimyasal toz ise ilk alımda cihazla birlikte gönderilmektedir.Bu size 40bin km yetecek miktardadır.Kimyasalınız bittiğinde tekrar bizden  temin edebilirsiniz.

 

Kimyasal sıvı nasıl değişecek,Her seferinde servisemi gitmem gerek ?

Kimyasal sıvının değişimi çok kolaydır.Sistemde bulunan bir  otomatik tapa çıkartılarak sıvı boşlatılıp yeni sıvı ana tanka ilave edilir.Bu işlem yaklaşık 2 dakikanızı alır.

 

Kaza anında bir tehlike oluştururmu ?

Sistemde çok fazla gaz biriktirilmediğinden bir kazada az miktardaki gaz yansa bile ciddi bir tehlike doğurmaz.Ayrıca sistemde alınmış olan güvenlik önlemleri nedeni ile elketroliz hücresi, ana tank ve bubler sistemindeki gazın motordan  alev alma ihtimali sıfırdır.

Aracım 1996 sonrası model ve oksijen sensörü var? Nasıl bir sistem gerekiyor?

Benzinli oksijen sensörlü araçlarda (bu sensör egzos manifoldu üzerinde ve katalitik konvertör üzerinde olur) hidrojen sistemi dışında aracın hidrojenle uyumlu çalışması için Volo FS2-hho edition çip veya dijital yakıt ayar cihazı kullanılması gerekebilir. . Aksi halde tasarruf sağlanamayabilir. Bunun nedeni motora hidrojenle birlikte oksijen gazıda verildiğinden egzos gazında fazladan oksijen bulunur.Sensör bunu tesbit ettiğinde araç beyni (ecu) yakıtın fakir olduğunu sanarak motora daha fazla yakıt gönderir. Bu sorunu çözmek için çip veya yakıt ayar cihazı kullanılabilir.Bu cihazlarla ecu yu kandırarak fazla yakıt göndermesi engellenir.Lpg li ve dizel araçlarda genelde bu cihazların kullanılmasına gerek kalmamaktadır.

 

Aracım LPG li ve oksijen sensörüde var .Bu durumda ne yapılmalı?

Lpg li araçlarda lpg sistemi kendini ayarlayabildiğinden çip veya yakıt ayar cihazı kullanmaya gerek yoktur.Sadece hidrojen sisteminin takılması  yeterlidir.

 

Bu sistem jeneratör, tekne gibi yerlerde de kullanılabilirmi ?

Kesinlikle evet.İçten yanmalı tüm motorlarda kullanılabilir. Kullanmayı düşündüğünüz motorun silindir hacmi  ve diğer özellikleri bize bildirilirse motorunuza uygun sistem tasarlayabiliriz. .Yapılması tek gereken uygun motora uygun sistem kullanmak.Özel ihtiyaçlarınız için mail atabilirsiniz.

1000 litre hacime kadar dizel ve doğalgaz motorları için özel sistem imalatımızda vardır.

185 Kişi Tarafından Görüntülenmiştir.

ilanimo.com'da Yer Alan Kullanıcıların Oluşturduğu Tüm İçerik, Görüş Ve Bilgilerin Doğruluğu, Eksiksiz Ve Değişmez Olduğu, Yayınlanması İle İlgili Yasal Yükümlülükler İçeriği Oluşturan Kullanıcıya Aittir.Bu İçeriğin, Görüş Ve Bilgilerin Yanlışlık, Eksiklik Veya Yasalarla Düzenlenmiş Kurallara Aykırılığından ilanimo.com Hiçbir Şekilde Sorumlu Değildir. Sorularınız İçin İlan Sahibi İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Ücretsiz ilan ver, Ücretsiz ilan siteleri, İlan ver, Sahibinden ilan ver